Viyadükte ölü bulunmuştu… Tıp öğrencisinin ölümüne dair soruşturmada gelişme!

Kayseri‘nin Talas ilçesinde oturan Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi 5’inci sınıf öğrencisi Enes Ahmet Tekin (25), geçen yıl 21 Temmuz’da annesi ile hastaneye gitti. Annesinin yanından, ‘Lavaboya gidiyorum’ diyerek ayrılan Tekin’den bir daha haber alınamadı.

Hayatından endişe eden ailesi, durumu polise bildirdi. Polis arama çalışması başlatırken; basına konuşan aile, Enes Ahmet Tekin’in tıp fakültesini istemediğini, sırf kendilerini kırmamak için bölüme devam ettiğini belirterek, oğullarının eve dönmesi için çağrıda bulundu.

Ancak polis ekipleri, 13 gün sonra Tavlusun Mahallesi Derevenk Viyadüğü’nün altındaki dere yatağında Ahmet Enes Tekin’in cesedini buldu. Kayseri Devlet Hastanesi‘nde otopsi işlemleri tamamlanan Tekin’in cenazesi, Kocasinan ilçesine bağlı Amarat Mahallesi’nde Evliya Mezarlığı’nda toprağa verildi.

TAKİPSİZLİK KARARI VERİLDİ!

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı, kaybolduktan 13 gün sonra cesedi bulunan Enes Ahmet Tekin’in, bir suç ya da suç unsuru sonucu ölme ihtimaline karşı, ‘başkasını intihara yönlendirme’ ve ‘yardım etme’ suçlarından yürüttüğü soruşturmayı tamamlayarak takipsizlik kararı verdi.

Savcılık, Enes Ahmet Tekin’in ailesinin 31 Temmuz 2023 tarihinde, ölen Tekin’in bilgisayarında intiharla ilgili bilgileri gördüklerini beyan ettiklerinin tespit edildiği, dosya kapsamında yapılan incelemede, Tekin’in herhangi bir kişi tarafından intihara yönlendirildiğine ya da yardım ettiğine dair maddi bir delilin tespit edilemediği, ölenin herhangi bir suç ya da suç unsuru sonucuna hayatını kaybettiğine dair delil elde edilemediği gerekçeleriyle, faili meçhul şüpheli hakkında kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx