GSS prim borcu olan vatandaşlara müjde! 1 yıl boyunca bütün tedaviler bedava olacak

Binlerce vatandaşın Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borcu yüzünden hastaneye gidip tedavi olamamasıyla ilgili olarak önemli bir karar alındı. Artık GSS prim borcu olan vatandaşlar, sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilecekler. Cumhurbaşkanı kararıyla, GSS kapsamındaki vatandaşlar, prim borçlarına rağmen Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesisleri ile devlet üniversitesi hastanelerindeki sağlık hizmetlerini ücretsiz olarak alabilecekler.

31 ARALIK 2024’E KADAR GEÇERLİ OLACAK

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla, GSS prim borcu nedeniyle sağlık hizmeti alamayan Türk vatandaşları ile bakmakla yükümlü oldukları kişilerin, ihtiyaç duydukları tüm tedavileri ücretsiz olarak sağlayacak bir düzenleme getirildi. Bu karar, 2024 yılının sonuna kadar geçerli olacak.

Prim borcu olan SGK’lılar için ise bir yıllık bir süreç öngörülmüş durumda. Bu süre zarfında hastanelere başvuran SGK’lılar, borçları sorgulanmadan tedavi altına alınacaklar. Bu adım, sağlık hizmetlerine erişimde ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşların derdine derman olmayı hedefliyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borcu olanların Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı doğrultusunda sağlık hizmetlerinden 31 Aralık 2024 tarihine kadar yararlanabileceğini duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx