Bu Hafta Patlayacak İlk Altcoinler Bu 4’ü Olabilir!

Bu hafta patlama yapma ihtimali olan altcoinler için piyasaya bakıyoruz. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) hafta başında Binance ve Coinbase’e karşı dava açtığını duyurmasının ardından altcoin fiyatları düşüşe geçti. En büyük iki kripto borsasına karşı açılan dava var. Bunun yanı sıra, SEC’in iki davada 23 kripto para birimini menkul kıymet olarak etiketlemesi yatırımcıları tedirgin etmiş durumda. Buna göre, SEC tarafından menkul kıymet olarak adlandırılan toplam kripto para birimi sayısı 67’ye ulaştı.

Bu hafta takipteki altcoinler

Yakın vadedeki belirsizliğin birçok yatırımcıyı kenarda tutması muhtemel. Bu süre zarfında, piyasa duyarlılığı iyileştiğinde, direnen kripto para birimleri genellikle iyi performans gösterme eğiliminde oluyor. Şimdi kendi destek seviyelerinin üzerinde kalmaya çalışan ve bir toparlanma başlatmaya çalışan altcoinler hangileri olacak. Hep birlikte bakalım. İlk sırada Ethereum var. Ethereum son birkaç gündür düzeltici bir aşamada. Ayılar 10 Haziran’da fiyatı %50 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 1.755 doların altına çekti. Ancak boğalar 1.700 dolarlık güçlü desteği savunarak çöküşü engelledi.

Boğalar 20 günlük EMA’ya (1.835 dolara) gidecek bir rahatlama rallisi başlatmaya çalışacak. Bu dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye. Çünkü üzerinde bir kırılma ve kapanış, ETH/USDT kurunun bir süre 1.700 ila 2.000 dolar arasında kalabileceğini gösterecek. Aksine, satıcılar toparlanmayı durdurmaya ve fiyatı 1.700 dolar desteğinin altına çekmeye çalışacak. Eğer bunu başarabilirlerse, parite düzeltmenin bir sonraki ayağına başlayacak. Küçük bir destek 1.600 dolarda ancak bu destek tutmazsa parite 1.352 dolara kadar gerileyecek. Bu da altcoinler içinde Ethereum’un önemli bir düşüş yapmasına neden olacak.

4 saatlik grafik, boğaların daha önce 1.700 dolar seviyesini şiddetle koruduğunu gösteriyor. Ayrıca bunu tekrar deneyebileceklerine işaret ediyor. Alıcıların, fiyatı 1.920 dolara getirecek sürekli bir toparlanma başlatmak için hareketli ortalamalardaki engelleri aşması gerekecek. Aksine, fiyat mevcut seviyeden veya hareketli ortalamalardan aşağı dönerse, ayılar pariteyi tekrar 1.700 doların altına indirmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, altcoinler içinde ETH satışlarının hızlanması söz konusu. Buna göre paritenin 1.352 doları yeniden test etme ihtimali var.

XRP’için yükseliş beklentisi

Altcoinler içinde XRP 10 Haziran’da 0,56 dolara geriledi. 20 günlük EMA’nın (0,50 doların) altına düştü.

Bununla birlikte, olumlu bir işaret var. Alıcıların günün mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi 50 günlük SMA’ya (0,47 dolara) düşüşü derhal satın alması. 20 günlük EMA boğalar için önemli bir seviye. Çünkü fiyatı üzerinde tutarlarsa altcoinler içinde XRP/USDT kuru tekrar 0,56 dolar civarına ulaşacak. Bunun yerine, fiyat düşer ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, daha yüksek seviyelerin satıcıları çektiğini gösterecek. Paritenin daha sonra 50 günlük SMA’ya düşmesi söz konusu. Bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanış, 0,41 dolara kadar daha derin bir düşüş başlatacak.

4 saatlik grafik, toparlanmanın 20-EMA yakınında satışla karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Bu, kısa vadeli duyarlılığın olumsuz olmaya devam ettiğini ve ayıların rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden aşağı dönerse, ayılar pariteyi 0,47 doların altına çekmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, parite 0,44 dolara kadar düşecek. Öte yandan, alıcıların fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarma durumu var. Bu durumda, olası bir ralli için XRP’de 0,55 dolara giden yolu açacak.

Lido DAO fiyat analizi

Lido DAO (LDO) son birkaç gündür azalan bir kanal formasyonunun içinde düşüyor. Bu durum ayıların kontrolde olduğunu gösteriyor.

Altcoinler içinde LDO/USDT kuru 10 Haziran’da keskin bir düşüş yaşadı. Ancak günün mum çubuğundaki uzun kuyruk boğaların agresif bir şekilde düşüşleri 1,57 dolardaki desteğe kadar satın aldığını gösteriyor. Alıcılar hareketli ortalamalara ulaşabilecek bir toparlanma başlatmaya çalışacak. Ancak, satıcıların başka planları olması muhtemel. Alıcılara herhangi bir hareket alanı vermek istemeyecekler. Ayrıca fiyatı 1,57 dolara çekmeye çalışacaklar. Bu seviye kırılırsa, parite 1 dolar yakınındaki kanalın destek hattına inmeye başlayacak.

RSI’daki aşırı satım seviyeleri, bir rahatlama rallisinin yakında olabileceğini gösteriyor. Alıcılar bir toparlanma başlatmaya çalıştı. Ancak ayılar fiyatın 1,90 doların üzerine çıkmasına izin vermedi. Dolayısıyla bu, alıcıların bir toparlanma başlatmak için geçmesi gereken önemli bir engel haline geliyor. Parite daha sonra boğaların ayılar tarafından güçlü satışlarla karşılaşmasının muhtemel olduğu 20-EMA’ya yükselebilir. Alıcıların daha güçlü bir ralli başlatmak için bu engeli aşması gerekiyor. Bu olumlu görüş, altcoinler içinde LDO fiyatının 1,65 doların altına düşmesi halinde yakın vadede geçersiz olacak.

Altcoinler içinde Render Token fiyat analizi

Altcoinler içinde Render Token (RNDR) 10 Haziran’da keskin bir düzeltme yaptı. Yükseliş trendi çizgisinin altına düştü. Ancak küçük bir pozitif durum, boğaların fiyatı kırılma seviyesinin üzerine geri itmeye çalışması.

Fiyat yükseliş trendi çizgisinin üzerinde kalırsa, son kırılmanın bir ayı tuzağı olabileceğini gösterecek. Altcoinler içinde RNDR/USDT kuru daha sonra gerçek testiyle karşılaşacağı 20 günlük EMA’ya (2,31 dolara) doğru tırmanacak. Alternatif olarak, fiyat yükseliş trendi çizgisinin üzerinde kalmayı başaramazsa, ayıların yükseliş trendi çizgisini dirence çevirdiğini gösterecek. Parite daha sonra düşüşünü uzatabilir ve 1,60 dolar yakınındaki bir sonraki desteğe düşebilir.

4 saatlik grafik, boğaların fiyatı tekrar arıza seviyesinin üzerine çıkarmaya çalıştığını gösteriyor. Ancak ayıların yerlerini koruduğuna işaret ediyor. Yükseliş trendi çizgisi ile 20-EMA arasındaki bölge, göz önünde bulundurulması gereken kilit seviye olmaya devam ediyor. Fiyat bu bölgenin üzerine çıkarsa, parite 2,40 dolara kadar gelecek. Aksine, fiyat mevcut seviyeden daha düşük seviyelere devam ederse ve 1,80 doların altına düşerse, düşüş trendinin yeniden başladığına işaret edecek. Kriptokoin.com olarak baktığımızda bu durumda paritenin, alıcıların güçlü bir savunma yapabileceği 1,60 dolara kadar inmesi söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir