Yunan medyası: Fahrettin Altun modelini örnek almalıyız

Posted by

Yunanistan’da, Türkiye’nin irtibat modelinin örnek alınması gerektiğine dair bir yazı kaleme alındı.

Yazıyı kaleme alan Trakya Demokritos Üniversitesi Öğretim Üyesi ve eski Dışişleri Bakanlığı Siyaset Planlama Bilimsel Yöneticisi Sotiris Serbos, Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun’un 24 Temmuz’da Kathimerini gazetesinde yayınlanan röportajını okurken, Altun’un Yunan mevkidaşına olan gereksinim üzerine düşündüğünü söz etti.

Türkiye markasının milletlerarası alanda güçlenmesi

Jeopolitik boyut ve güç olarak büyüyen, bölgesel aktifliği artan Türkiye’de, 2018’de Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı kurulduğuna dikkatin çekildiği yazıda, Altun’un başkanlığını yaptığı bu kurumun vazifesinin Türkiye markasını milletlerarası alanda güçlendirmek olduğu aktarıldı.

“Altun modelini uygulamalıyız”

AA’nın haberine nazaran yazıda, Yunanistan’ın da bu alandaki zaafını gidermek için bu işe girişmesi gerektiği belirtilerek, “Altun’un da vurguladığı üzere, Türkiye artık eski Türkiye olmadığı için geçmişe kıyasla daha orantısız formda ilerliyor. Türkiye’nin yaptığı üzere, ulusal güvenlik için uygulanan siyaset araçlarına stratejik irtibatı de dahil etmeliyiz.” değerlendirmesinde bulunuldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.