Yer ve tarih belirli oldu: CHP’li büyükşehir belediye liderleri bir ortaya gelecek

Posted by

CHP’li 11 büyükşehir belediye liderinin tertipli aralıklarla yaptığı ve klâsik hale gelen toplantıların 10’uncusu Eskişehir’de yapılacak.

Ülke gündemindeki son gelişmeleri pahalandırmak ve tahlil tekliflerinde bulunmak hedefiyle Eskişehir’de düzenlenecek olan buluşma, Eskişehir Büyükşehir Belediye Lideri Büyükerşen’in konut sahipliğinde yapılacak.

Eskişehir’de 10-11-12 Haziran 2022 tarihlerinde bir ortaya gelecek büyükşehir belediye liderleri kentte inceleme gezisi de yapacak, toplantının akabinde sonuç bildirisini de düzenlenecek basın toplantısı ile kamuoyuna duyuracak.

Toplantılar, Eskişehir Büyükşehir Belediye Lideri Yılmaz Büyükerşen’in mesken sahipliğinde, Adana Büyükşehir Belediye Lideri Zeydan Karalar, Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, Hatay Büyükşehir Belediye Lideri Lütfü Savaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Mersin Büyükşehir Belediye Lideri Vahap Seçer, Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Osman Gürün ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Lideri Kadir Albayrak’ın iştirakiyle gerçekleştirilecek.

Toplantının açılışı Cumartesi günü Tasigo Otel’de saat 09.30’da Yılmaz Büyükerşen tarafından yapılacak.

Büyükerşen’in konuşması sonrası toplantı, UNICEF Çocuk Dostu Kent Danışmanı Dr. Ali Ercan Özgür’ün “Çocuk Dostu Şehirler” ve CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Saha Koordinatörü Elif Göçmen’in, “Yerel İdarelerin Yoksullukla Uğraş ve Toplumsal Yardım Politikaları” bahisli sunumuyla devam edecek.

Büyükşehir Belediye Liderlerinin basına kapalı yapacağı kıymetlendirme toplantısının akabinde sonuç bildirisi, 14.30’da liderler tarafından ortak düzenlenecek basın toplantısında kamuoyu ile paylaşılacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.