USB-C’li AirPods Pro Yakında Çıkabilir!

Apple, Avrupa Birliği’nin elektronik ürünlerde USB-C kullanımını zorunlu hâle getirmesi nedeniyle cihazlarında değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Şirket, bu yıl çıkaracağı iPhone 15 serisinde Type-C’ye geçiş yapacak.

ABD’li teknoloji devi, iPhone’un yanı sıra AirPods gibi diğer ürünlerinde de bu değişikliği yapmayı planlıyor. Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo tarafından yapılan bir paylaşım da USB-C’li Airpods’un yakında gelebileceğini ortaya koyuyor.

Kuo’ya göre Apple, USB-C’li AirPods Pro’yu yakında çıkaracak, diğer AirPods modellerinde ise hemen geçmeyecek

Apple, bu haftanın başlarında iOS 16.4 güncellemesini geliştiriciler ve beta kullanıcıları için yayınladı. Bu güncellemede de yeni AirPods Pro hakkında göndermelere yer verildi. Kuo’ya göre bu göndermeler, yeni AirPods Pro’nun USB-C ile geleceğini ortaya koyuyor. Güncellemede, yeni kulaklık A3048 model numarası ile, kutusu ise A2968 model numarası görülüyor.

Kuo Twitter’dan yaptığı açıklamalarda konuya ilişkin, “Bunun, 2023 yılının ikinci veya üçüncü çeyreğinde toplu sevkiyatlarının başlaması beklenen AirPods Pro 2’nin USB-C versiyonu olduğu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Ünlü analist ayrıca, “Apple’ın şu anda AirPods 2 ve 3’ün USB-C versiyonları için bir planı yok gibi görünüyor” diyerek şirketin her cihazında hemen Type-C’ye geçmeyeceğinin de sinyallerini verdi. Buna göre diğer AirPods modellerinde USB-C’yi  bu kadar hızlı görmeyeceğiz.

Kısacası Kuo’nun yorumları, öncelikli olarak AirPods Pro’da USB-C girişlerini görebileceğimizi gösterdi. Diğer AirPods modellerinde ise ilerleyen zamanlarda bu değişikliği bekleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir