Roberto Carlos’tan Fenerbahçe itirafı! “Chelsea olmadığı için geldim”

Posted by

Kariyerinde İnter, Real Madrid ve Fenerbahçe gibi kadrolarda forma giyen efsanevi sol bek Roberto Carlos, sarı-lacivertlilerle alakalı kıymetli açıklamalarda bulundu. 

İrlanda basınına konuşan yıldız oyuncu Chelse ile imza evresindeyken transferin sonlanmamasından dolayı Fenerbahçe’ye geldiğini açıkladı.

CHELSEA’YE GİTMESİNE KESİN GÖZÜYLE BAKILIYORDU

2007 yılında Real Madrid’den İngiliz devi Chelsea’ye gitmesi kesin gözüyle bakılan Carlos, Ashley Cole’un ekipte bulunması sebebiyle transferi iptal edildi. Efsane oyuncu devamında Fenerbahçe’nin yolunu tuttu ve burada değerli başarılara imza attı.

Roberto Carlos, Fenerbahçe’ye transfer sürecini şu sözlerle anlattı:

“CHELSEA OLMADI BEN DE FENERBAHÇE’YE İMZA ATTIM”

“Fenerbahçe ve Chelsea olmak üzere iki teklifim vardı. Chelsea yürümedi ve ben de Fenerbahçe’ye imza attım. Fakat Chelsea ile çok yakındı. Sözün tam manasıyla teklifler kabul edildi ve oraya gidip mukaveleyi imzalamam gerekiyordu.”

“ABRAMOVİCH’LE TANIŞMAK İÇİN PARİS’E GİTTİM”

“Fenerbahçe’ye imza atmamdan yalnızca bir hafta önceydi ve hem Roman Abramovich hem de Peter Kenyon ile tanışmak için Paris’e gitmiştim. Maalesef son anlarda transfer sonuçlanmadan çabucak evvel yolunda gitmedi.”

“AVUKATLA İLGİLİ BİR SORUN VARDI”

“Bu futbolda çok oluyor. Avukatla ilgili bir sorun vardı. Premier Lig’de başarılı olacağımdan yüzde 100 eminim ve bu benim özelliklerime uyuyordu.” (A Spor)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.