Perinçek: Mehmet Ağar’a kefilim, Türkiye’ye gerekli bir şahsiyet

Posted by

Vatan Partisi Genel Lideri Doğu Perinçek, gazeteci Şaban Sevinç’in YouTube kanalında gündeme yönelik açıklamalarda bulundu.

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar hakkında ortaya çıkan savları kıymetlendiren Perinçek, Ağar’ın “başarılı bir devlet adamı” olduğunu söyledi.

“Bugün bakın kim PKK’ya karşı kim FETÖ ile gayret ediyor kim Amerikan emperyalizmine hal alıyor” diyen Perinçek, “Onun bugün Amerikan emperyalizmine, FETÖ’ye PKK’ya halli olması ile ilgili ve ondan ötürü da amaç alanlar da sicilleri bozuk adamlar. O bakımda ben Mehmet Ağar’ı savunuyorum, ona kefilim. Onun Türkiye’ye gerekli bir şahsiyet olduğu kanısındayım” diye konuştu.

‘SAYIN CUMHURBAŞKANI ÜÇÜNCÜ SEFER ADAY OLAMAZ’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığıyla ilgili tartışmalara değinen Perinçek, “Anayasa çok açık, Sayın Cumhurbaşkanımız, üçüncü sefer aday olamaz” dedi. Perinçek, “Erdoğan aday olamazsa Türkiye’ye bir şey olmaz. Türkiye burada bir tahlil üretecek. Sayın Tayyip Erdoğan yeniden bulunduğu pozisyondan ABD’ye direnerek, FETÖ’yle çaba ederse o mevzide tekrar hizmetler yapabilir. Cumhurbaşkanı olması kural değil. Sayın Cumhurbaşkanı’nın aslında üçüncü kere aday olması hukuken mümkün değil. Lakin erken seçim olursa hukuken aday olabilir” sözlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.