Paul Pogba’nın kardeşi Mathias gözaltına alındı

Posted by

Juventus’un yıldızı Paul Pogba’nın erkek kardeşi Mathias, Fransız futbolcuya yönelik gasp planı savıyla gözaltına alındı.

Juventus’un dünyaca ünlü futbolcusu Paul Pogba, geçtiğimiz haftalarda kardeşinin kendisine şantaj uyguladığını ve para istediğini açıklamıştı. Mathias Pogba, kardeşi Paul Pogba’dan zorla para alma planıyla suçlandı ve gözaltına alındı.

Reuters’ta yer alan habere nazaran, gasp planıyla ilgili olarak dört kişinin daha hata örgütü suçlamasıyla gözaltına alındığı ortaya çıktı.

Mathias Pogba’nın avukatı Yassine Bouzrou, müvekkilinin günahsız olduğunu söylerken “Bu karara itiraz edeceğiz” tabirlerini kullandı.

11 MİLYON STERLİN İSTEDİLER

Paris savcılığı, Pogba’ya yönelik şantaj teşebbüsüne ve organize bir çeteden tehdit tezlerine ait soruşturma başlatmıştı. 29 yaşındaki orta saha oyuncusu, Mart ayından bu yana çocukluk arkadaşları tarafından şantaja uğradığını ve kısa müddet evvel bu bireylere 85 bin sterlin ödediğini söyledi. Pogba’ya şantaj uygulayan bireyler, 13 yıl öncesine uzanan ‘koruma hizmetleri’ karşılığında Fransız futbolcudan 11 milyon sterlin para talep ettiği tez edildi.

‘MBAPPE’YE BÜYÜ İÇİN CADI KULLANDI’

Dünya Kupası’nı kaldıran takımda bulunan Pogba, çetenin kendisini dört aydır tehdit ettiğini söz etti ve gözdağı vermek için Manchester’da ve Juventus’taki idman tesislerine geldiklerini belirtti.

Gündemi sarsan bu olay, Pogba’nın ağabeyi Mathias’ın toplumsal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla başlamıştı. Bir görüntü yayınlayan Mathias, Juventus’un yıldızı hakkında çok büyük ifşalarda bulunacağını açıklamıştı.

Paul Pogba’nın 23 yaşındaki Kylian Mbappe’ye büyü yapmak için bir cadı kullandığı tezi gündeme bomba üzere düşerken, yıldız futbolcu bu argümanları yalanlayarak onu itibarsızlaştırmak için uydurulduğunu söyledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.