Müjdat Gezen, Cüneyt Arkın’la son görüşmesini anlattı

Posted by

Usta oyuncu Cüneyt Arkın’ın ani vefatı sanat topluluğunu da yasa boğdu.

Tiyatro sanatkarı Müjdat Gezen, 85 yaşında hayatını kaybeden usta oyuncu Cüneyt Arkın’ın akabinde his ve anılarını lisana getirdi.

“Geri döndüremediler”

Arkın’la son görüşen isimlerden olan Müjdat Gezen, “Doktorumu yanına gönderdim, muayene etti. KOAH hastalığı olduğunu tespit ettiler. Bir ahbaptan oksijen makinesi aldık lakin dün gece yataktan düşüyor ve kalbi duruyor. Ambulansta ve hastanede uğraşıyorlar lakin geri döndüremiyorlar. Çok sevdiğim bir ağabeyimi kaybettim.” dedi.

“Morali bozuktu”

Gezen, Arkın’ın son yıllarında Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda üç oyunda sahne aldığını hatırlatarak, “Hiç tiyatroda oynamamıştı. Hastalanınca morali bozulmuştu. ‘Ben seni sahneye çıkaracağım’ dedim. 62 yıllık sahne hayatımda hiç bu kadar çok alkış alan birine rastlamadım. Beşerler onu sevdi. üç oyunda birden bir arada oynadık. Çok hoş günlerimiz oldu. Türk sinemasının da Türk halkının da başı sağ olsun. Allah geride kalanlara ömürler versin.” ifadelerini kullandı.

“Benden çok alkış alıyorsun”

Cüneyt Arkın’la unutamadığı anısını da paylaşan Gezen, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Ben oyunda ona Cüneyt Arkın rolünü verdim. Buna gazinocular teklif yapıyor müzik söylesin diye fakat o ‘Ben sinemacıyım bu işlerden hiç anlamam, beceremem’ diyor. Çanta dolusu milyonlarca lirayı reddediyor. Kendisi üzere yani. Bir gün Cüneyt ağabeye ‘Kusura bakma gelecek oyunda mahrum, benden çok alkış alıyorsun’ dedim. Sarıldık birbirimize bir daha da hiç ayrılmadık sonra. Cümlemizin başı sağ olsun.”


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.