Muhtar, mahalle girişine astığı afişi “Gurur duyuyorum” diyerek paylaştı: Millet İttifakı’nı oluşturan partiler ve HDP giremez

Sakarya Akyazı’daki Topağaç Mahallesi’nde bir benzin istasyonuna asılan pankartta Millet İttifakı’nı oluşturan partiler ve HDP için “giremez” ifadeleri yer aldı. Muhtar “Gurur duyuyorum” dedi.

14 Mayıs’a sayılı günler kala seçim propagandaları başlarken Sakarya Akyazı’da bir mahalle girişine asılan afiş gündem oldu. Gazete Duvar’da yer alan habere göre, mahalleli tarafından asıldığı öne sürülen afişte hurdacının yanında Millet İttifakı’nı oluşturan partiler ve HDP yazıldı. Tepki toplayan afişte “1982 Anayasası’na ‘Hayır’ oyu veren demokrasi olan Topağaç Mahallemize, Hurdacı, HDP, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti giremez” ifadeleri yer aldı. Akyazı Topağaç Mahallesi Muhtarı İsmail Başer sosyal medya hesabından afişin fotoğrafı ile “Mahallem halkıyla gurur duyuyorum” şeklinde paylaşım yaptı.

“Bu tabelada halkı galeyana getirmek kin ve nefret suçu içermektedir”

Gündem olan afişin ardından DEVA Partisi Akyazı İlçe Başkanı Erkan Çoruhlu sosyal medya hesabından paylaşım yaparak “Bu tabela Türkiye Cumhuriyeti devletine karşı asılmıştır. Bu tabela ülkemizin başka bir yerinde asılsa bölücülük anlamını taşır dolayısıyla bu tabela bölücü PKK ile aynı hedefe hizmet eder. Bu tabela ülkenin bölünmez bütünlüğüne aykırıdır. Bu tabela demokrasiye hukuk devletine aykırı 12 Eylül darbesiyle aynı anlamı taşır. Bu tabelada halkı galeyana getirmek kin ve nefret suçu içermektedir. Dolayısıyla bu tabelanın muhatabı Sakarya Valiliğidir. Akyazı Kaymakamlığı’dır, güvenlik kuvvetleridir, emniyet güçleridir, gerisi hikayedir” sözleriyle tepki gösterdi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir