MHP’li Yılık’tan “2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü” açıklaması Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık, otizmli bireylerin toplumdan uzaklaşmadıkları, sosyal temelli desteğin arttığı, kendi seçecekleri eğitim dalına erişmelerini sağlayan eğitim sistemleri ve programlarının oluşturulması bağlamında yürüttükleri çalışmalara kararlılıkla devam edeceklerini belirtti.

Yılık, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Birleşmiş Milletlerin, otizm konusunda farkındalık yaratmak ve otizmle ilgili sorunlara çözüm bulmak amacıyla 2 Nisan’ı “Dünya Otizm Günü” ilan ettiğini hatırlattı.

Otizme yönelik etkin ilaç tedavisinin bulunmadığını, erken teşhis ve bireye özgü yoğun eğitim programının mevcut en etkin tedavi yöntemi olduğunu aktaran Yılık, “Otizmin bir eksiklik değil, bir farklılık olduğunu hatırlamak, toplumda bireylerimize düşen önemli bir hassasiyettir. Otizmli bireylerin toplumdan uzaklaşmadıkları, sosyal temelli desteğin arttığı, kendi seçecekleri eğitim dalına erişmelerini sağlayan kapsayıcı eğitim sistemleri ve eğitim programlarının oluşturulması bağlamında yürüttüğümüz çalışmalarımıza aynı kararlılıkla devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir