Kuveyt Türk 2022’nin birinci çeyrek karını açıkladı: İktisada 150 milyar liralık dayanak

Posted by

Kuveyt Türk, 2022’nin birinci çeyreğinde 1 milyar 465 milyon TL net kar elde ettiğini duyurdu. Kuveyt Türk’ün kullandırdığı fon büyüklüğü yüzde 22 artışla 150 milyar TL’ye ulaştı ve faal büyüklüğü 284,7 milyar TL’ye yükseldi. 2022’nin birinci çeyreğinde 1 milyar 465 milyon TL net kar elde eden Kuveyt Türk’ün öz varlıkları ise 13,7 milyar TL’ye ulaştı. Bankanın toplanan fon büyüklüğü 2021 yılı birinci çeyrek sonuçlarına nazaran yüzde 15 artışla 243,5 milyar TL oldu.

Ufuk Uyan

ÇİFTÇİLERE ÖZEL PAKET

Kuveyt Türk, geçen aylarda iştirak finans kuruluşları ortasında bir birincisi gerçekleştirerek şahıs firmaları ve çiftçilere uzaktan imajlı görüşmeyle hesap açma hizmetini sunmaya başladı. 30 Haziran 2022’ye kadar Kuveyt Türk’te imajlı görüşmeyle hesap açan şahıs firmaları ve çiftçiler, birinci 500 TL’lik banka kartı harcamalarına 100 TL iade kampanyasından yararlanabiliyor. Kuveyt Türk ayrıyeten Türkiye Eser İhtisas Borsası (TÜRİB) ile iş birliğine giderek, çiftçilere ve yatırımcılara Elektronik Eser Senedi (ELÜS) teminatıyla uygun şartlarla finansman takviyesinde bulunmaya başladı.

33 YILLIK BİRİKİMLE HİZMET SUNUYORUZ

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, iştirak finans temelleri doğrultusunda 33 yıldır müşterilerine hizmet verdiklerini belirtti. Uyan, “Geçmiş yıllarda olduğu üzere bu yılın birinci çeyreğinde de istikrarlı büyümemizi sürdürdük. Tahlil odaklı teknolojik altyapımızla dijital kanallar üzerinden müşterilerimizin finansal gereksinimlerini kolay, süratli ve inançlı formda karşılamaya devam ediyoruz. Kullandırdığımız fon ölçüsünün birinci çeyrekle birlikte 150,2 milyar TL’ye ulaşmış olması, gerçek iktisada dayanak olma konusunda gösterdiğimiz titizliğin bir göstergesidir” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.