Kerem Aktürkoğlu, GSYİAD Yılın Atleti mükafatını aldı

Posted by

Galatasaraylı Yönetici ve İş Adamları Derneği (GSYİAD) tarafından her yıl gerçekleşen ‘Galatasaray’da Yılın Sporcusu’ mükafatı Kerem Aktürkoğlu’nun oldu.

Galatasaraylı Yönetici ve İş Adamları Derneği tarafından klasikleşen ‘Galatasaray’da Yılın Sporcusu’ ödül merasimi Nef Stadyumu Özhan Canaydın Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Merasime Galatasaray Kulübü Lideri Dursun Özbek de katılırken, ‘Galatasaray’da Yılın Sporcusu’ ödülünün sahibi Kerem Aktürkoğlu oldu.

Törende birinci kelamı alan GSYİAD Lideri İbrahim Hatipoğlu, ödül merasiminin GSYİAD’ın kıymetli faaliyetlerinden birisi olduğunu tabir ederek, “Yılın atleti mükafatını aralıksız olarak sürdürüyoruz. Bugün daima birlikte bu mükafatı vermenin memnunluğunu yaşıyoruz. Bu yıl da mükafatı bir Türk futbolcu kardeşimiz kazandı. Kerem Aktürkoğlu geçen yıl gösterdiği performansla, açık orta en çok oyu aldı. Kendisini kutluyoruz. Kendisinin buraya geliş macerasını biliyoruz. Galatasaray’daki birinci yılında hepimizi heyecanlandırmıştı. Buraya gelirken yeteneği ile geldi ve umarım karakteriyle burada uzun yıllar değerli muvaffakiyetler kazanacak” sözlerini kullandı.

DURSUN ÖZBEK: KEREM BÜYÜK KATKILAR VERECEK

Törende konuşan Galatasaray Lideri Dursun Özbek, GSYİAD’ın her vakit sarı-kırmızılı kulübe dayanak olduğunu tabir ederek, “GSYİAD, her periyot Galatasaray İdaresi’nin kim olduğuna bakmaksınız dayanak olmuş bir kurumdur. Son derece yararlı, üretken ve kulübüne katkı sağlamak isteyen insanların olduğu bir dernek. Katkıları dışında bugünkü üzere tertipleri da var. Her sene bu mükafatı düzenliyorlar. Galatasaray’a verdikleri emeklerden ötürü kendilerine teşekkür ediyorum. Bir teşekkür de sevgili kardeşim Kerem’e. Transfer olduğu günden bugüne duruşuyla, katkısıyla bir teşekkürü hak ediyor. Kendisini tebrik ediyorum. Kerem’in bundan sonraki periyotta de Galatasaray’a büyük katkılar vereceğinden eminim. Yolu ve bahtı açık olsun. Yalnızca Galatasaray’a değil, Türk futboluna da hizmet ediyor. Günü geldiğinde yurt dışında da temsil edeceğine gönülden inanıyorum” diye konuştu.

KEREM AKTÜRKOĞLU: HAYAT NELER GETİRİR BİLMİYORUM AMA…

Başkan Dursun Özbek’in konuşmasının akabinde Kerem Aktürkoğlu’na mükafatı verildi. Genç oyuncu, mükafatını Lider Dursun Özbek, GSYİAD Lideri İbrahim Hatipoğlu ve GSYİAD eski Lideri ve Galatasaray İkinci Lideri Metin Öztürk’ün elinden aldı.

Kerem mükafatını aldıktan sonra herkese teşekkür ederek, “Bana dayanak oldunuz. Liderime da öncelikle iyi olsun diyorum. İnşallah hem bizler hem de sizler, Galatasaray’ı hak ettiği yerlere gelmesi için elimizden geleni yapacağız. Bu mükafatı almam için bana takviye olanlara teşekkür ederim. Heyecanlıyım. Biz statlarda binlerce kişinin önünde çok heyecanlanmayız lakin bu usul ödüllerde çok heyecanlanırız. Galatasaray’a birinci geldiğimde kendime birtakım gayeler koymuştum. Bunlar için durmayacağım. Öncelikle Galatasaray’ın başarısı için çalışacağım, sonrasında hayat bize neler getirir bilmiyorum lakin futbolun içinde her şeyi yapacağım” açıklamasında bulundu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.