KeçiFest’te sahne alan Moğollar’dan Gülşen’e dayanak: ‘Kesseler de cezayı vazgeçmeyeceğiz’

Posted by

Efes Selçuk Pamucak Kıyısı’nda, 27 Ağustos Cumartesi akşamı on binlerce şahsa kapılarını açan KeçiFest, birinci sefer çadır konaklamalı olarak müzikseverlere konut sahipliği yaptı. Sabah saatlerinden itibaren uzun kuyrukların oluştuğu şenliğin birinci gününde binlerce kişi konserlerle eğlendi. Heykeltıraş ve ressamların çalışmaları da ilgiyle izlendi.

Ana sahnede Pentagram, Moğollar, Perdenin Arkasındakiler, Dedublüman, Sedef Sebüktekin, Batu Akdeniz ve Galiz; sahne aldı. İkinci sahnede ise The Family Rock Project, Funkenstein, Tezgah ve Buket Tüzün Trio konser verdi.

MOĞOLLAR’DAN GÜLŞEN’E DESTEK

KeçiFest’te imam hatiplilere yönelik kelamları münasebet gösterilerek tutuklanan müzikçi Gülşen Çolakoğlu’na takviye verildi. Moğollar Kümesi, sahnesine müzikçi Gülşen’in dev fotoğrafını yansıtırken, “İstanbul Mukavelesi Yaşatır” sloganını kullandı.

“ZAMANI GELDİĞİNDE HERKES O IŞIĞI YAKACAK”

Moğollar Kümesi Solisti Emrah Karaca sahnede şunları söyledi:

“Bu ülkede bir bayanı yalnızca onların fikirlerine, onların fikirlerine uymadığı için mahpusa attılar. Seversiniz sevmezsiniz, dinlersiniz dinlemezsiniz ancak bu tehlikeli bir durum. Sadece onlar üzere düşünmediği, onlar üzere giyinmediği için, yalnızca özgürlüğünü haykırdığı için bu ülkede bir bayan mahpusa atıldı. Elimizde tek bir güç var. Bu güç sizsiniz. Bütün ümit sizlerde. Bu karanlığı aydınlatacak tüm ışık sizde arkadaşlar. Vakti geldiğinde herkes o ışığı yakacak. Herkes o taşın altına elini koyacak. O yüzden kırsalar da kalemi, kesseler de cezayı vazgeçmeyeceğiz. Bu ülke bizim.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.