İtalya çıkartması: Mert Müldür ve Kaan Ayhan

Posted by

Danimarkalı stoperi Victor Nelsson’u rekor bedelle Sevilla’ya satmaya hazırlanan Galatasaray’da, alternatif isimler için kollar sıvandı. Kulüpte transferin yıldız isim Erden Timur, bu hafta İtalya’ya çıkarma yapmayı planlıyor. Maksattaki birinci iki isim: Kaan Ayhan ve Mert Müldür.

Sassuolo’nun yaz başından beri bir türlü bırakmadığı iki Ulusal futbolcu için de Nelsson’dan gelmesi olası para kullanılacak. Galatasaray’da plan, iki savunmacının bonservisini 10-12 milyon Euro bandında kulübe kazandırabilmek. Böylelikle savunmanın sağında Mert Müldür, stoperde de Kaan ve Abdülkerim ikilisiyle, birinci 11’de 3 yerli sayısına kolay kolay ulaşılabilecek. Yunus ve Kerem de 11’de olduğunda, bilhassa oyuncu değiştirme ataklarında kenardaki yabancılar daha kolay içeriye alınabilecek.

İkisi de gelmeye hazır

Sarı-Kırmızılılar’ın en büyük talihi, iki oyuncunun da mevcut durumda Galatasaray’a gelmek için can atmaları. Oyuncu satışıyla da eli kuvvetlenecek olan Cim Bom’da, Timur’un hem Kaan hem de Mert’le görüşerek prensipte anlaştığı, gelen haberler ortasında. Kulübe yakın kaynaklardan alınan bilgiye nazaran, Galatasaray ile Sassuolo ortasında mutabakat sağlandığında, hiç vakit kaybetmeden her iki oyuncu da Türkiye’ye getirilecek ve kadroya dahil edilecek.

Birçok konumda oynuyor

27 yaşındaki stoper Kaan Ayhan için Galatasaray’da gözden çıkarılan sayı yaklaşık 5 milyon Euro. A Milli Takım forması da giyen deneyimli futbolcunun, stoperin yanı sıra sağ bek ve ön libero olarak vazife yapabilmesi, Sarı-Kırmızılılar açısından büyük bir avantaj olabilir.

Biri gözden çıkarılacak

23 yaşındaki Mert Müldür’ün ise 6-7 milyon Euro civarında bir bonservis bedeliyle transfer edilebileceği düşünülüyor. Yeni sağ bek Dubois’in sakatlığı, akabinde Omar’ın sakatlanması ve Boey’deki istikrarsızlık, bu bölgeye, bilhassa de yerli bir takviyeyi zarurî kılıyor. Mert’in Galatasaray’a transfer edilmesi durumunda Omar yahut Boey’den biriyle kesin olarak yolların ayrılacağı öğrenildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.