İsmail Kartal: “Bundan sonra karar liderimiz ve yöneticilerimizin”

Posted by

Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal, “Bundan sonra karar liderimizin ve yöneticilerimizindir. Birinci gün ne söyledim Fenerbahçem için iyisi ne ise olsun bizim için iyisi ne ise o olacak” dedi.

Üstün Lig’in son haftasında deplasmanda Yeni Malatyaspor’u farklı mağlup eden Fenerbahçe’de maç sonu basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Teknik Yönetici İsmail Kartal, Yeni Malatyaspor’un durumunun ortada olduğunu tabir ederek, “İnşallah çok daha hoş bir formda toparlanıp Üstün Lig’e çıkarlar. Zira çok hoş bir kent Malatya kenti, hocalarıyla konuştum. Çok düşünceli bir süreçten geçiyorlar, Allah yardımcıları olsun. Sonuçta biz bugün farklı kazandık rakip de 10 kişi kalınca biraz daha işimiz kolaylaştı. Kazanmak için gelmiştik farklı bir galibiyetle kazandığımız için memnunuz, oyuncularımı tebrik ediyorum” biçiminde konuştu.

“Bütün hayalim camiayı birleştirmek”

Muhteşem Lig’de dönemin sona ermesi nedeniyle tüm grup arkadaşlarına teşekkür eden Kartal, “Samandıra’da bize hizmet eden çalışana, futbolcularıma, takımıma, yönetimime ve taraftarlarıma çok teşekkür ediyorum. Dönem ortasında vazifeye geldiğimde ne söylediysem, ne ileti verdiysem o iletilerimi çok uygun aldılar. Onlar bize takviye verdiler, verdikleri güçle biz de onlara çok hoş bir tepki gösterdik. Benim bütün hayalim camiayı birleştirmek, o tribünlerin dolu olarak taraftarıyla coşkulu bir futbol bir karakter koyan Fenerbahçe ruhunu tekrar ortaya çıkartan bir grup oluşturmaktı. Ben ne söylediysem söylediklerimin hepsini gerçekleştirdiğimi düşünüyorum. O gün neredeysem bugün de tıpkı noktadayım. Bunun için taraftarlarımı asla unutmayacağım. Futbolcularım bugüne kadar birbirimize olan hürmetle, birbirimize olan inancımızla biz bunları başardık, bunların hepsinin üstesinden geldik. Onun için bu düzeydeki en büyük hisse sahibi oyuncularımındır. Oyuncularımı tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. Taraftarlarımızın da bize verdiği güçle her vakit onları mahcup etmedik, onları memnun etmek için biz de elimizden geleni yapmaya çalıştık ve yaptığımızı düşünüyorum” diye konuştu.

“Başkanımızla yöneticilerimizle görüşmedik”

Dönemin sona ermesiyle birlikte bundan sonraki süreçle ilgili de sorulan soruya yanıt veren Teknik Yönetici Kartal, “İlk gün neredeysem bugün de birebir yerdeyim onun için bundan sonraki süreçte ne olup ne biteceğini bilmiyorum. Dediğim üzere liderimize, yöneticilerimize de Fenerbahçeme de güzeli ne ise o olsun. Benim için de iyisi ne ise o olacak. Şu ana kadar liderimizle, yöneticilerimizle görüşmedik. Herhalde bugünden sonra İstanbul’da bir görüşmemiz olacak. Ben de aslında dönemin planlamasıyla ilgili hazırladığım raporları liderime yöneticilerime sunacağım” cevabını verdi. Ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını düşündüklerini de belirten Kartal, “Fenerbahçe için Şampiyonlar liginde, yeni dönemde her şey hoş olsun, güzeli olsun. Benim için de Fenerbahçe için de en hoşu olsun” sözlerine yer verdi.

“Karar liderimizin ve yöneticilerimizin”

Bir basın mensubunun “Bundan sonrası için niyetiniz nedir” sorusuna ise Kartal şu karşılığı verdi: “Şu an rastgele bir niyetim yok. Bir de söylediğim üzere şu an ikinci yarının önderi şampiyonu Fenerbahçe. İkinci yarıda en çok gol atan kadro açık orta tekrar Fenerbahçe. Bu gurur futbolcularımla bize kâfi. Topluluğumuza, taraftarlarımıza kâfi, biz bunların hepsini çok şükür gerçekleştirdik. Bundan sonra karar liderimizin ve yöneticilerimizindir. Birinci gün ne söyledim Fenerbahçem için güzeli ne ise olsun bizim için iyisi ne ise o olacak” diye konuştu.

Dönem boyunca yaptıklarının ortada olduğunu da tabir eden Kartal, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Yapılanlar ortada. Daha fazlası ne olabilirdi. Açıkçası ben de merak ediyorum. Kupadan elendik, tamam elendik fakat nasıl elendik. İşin o tarafına bakmak lazım. Açık orta çok farklı kazanacağımız maç verilmeyen iki penaltı. Gereksiz bir verilen faul, şansız yediğimiz bir gol. Kaybettiğimiz bir maç var, nasıl kaybettik berabere kaldığımız 3-4 tane maç var, onları da bütün kamuoyu kıymetlendirecek. Takdir edecek, mademki burada açık net bir formda konuşuyoruz. Bu maçlara da bakılacak, sanki kazanmayı, oyununun galibi kimdi. Fenerbahçe miydi onlar da bakılacak. Şu an gelinen noktaya da beşerler bakacak, herkes değerlendirmesini buna nazaran yapacak. Herkes buna nazaran düşünecek. Objektif güzelse yeterli, berbatsa makûs bu kadar. Yapılanlar ortada, kaybettiklerimiz nasıl kaybedildiği de ortada.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.