Eskişehir, şehidini uğurluyor

Posted by

Eskişehir’e şehit ateşi düştü…

Diyarbakır’da gerçekleştirilen Eren Abluka-18 Operasyonu’da bölücü terör örgütü PKK’nın atağında şehit olan 29 yaşındaki Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Oğuzhan Arduç için cenaze merasimi düzenlendi.

Eskişehir Reşadiye Camii’ndeki merasime; Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sadi Erbil, Jandarma Genel Kumandanı Orgeneral Arif Çetin, Hava Kuvvetleri Kumandanı Hava Orgeneral Hasan Küçükakyüz, AK Parti Eskişehir milletvekili Harun Karacan ve Nabi Avcı, MHP Eskişehir milletvekili Metin Nurullah Sazak, ÂLÂ Parti Eskişehir milletvekili Arsan Kabukçuoğlu, CHP Eskişehir milletvekili Jale Işık Süllü, Eskişehir Büyükşehir Belediye Lideri Yılmaz Büyükerşen, şehidin annesi Melihat Arduç, eşi Pembegül Arduç, kardeşleri ve vatandaşlar katıldı.

“Oğlum beni bıraktın lakin hakkımı sana helal ettim”

Şehit oğlunun fotoğrafını öpen ve asker selamı veren Melihat Arduç, tabuta sarılarak, “Oğlum beni bıraktın lakin hakkımı sana helal ettim. Dik durmak istiyorum” diyerek gözyaşı döktü.

Şehit Ardıç’ın 8 ay evvel evlendiği eşi Pembegül Arduç ise ağlamayacağını ve dik duracağını belirterek, uzun müddet tabuta sarıldı.

“O dağlar yıkılsın”

Cuma vakti kılınan namazın akabinde şehit Arduç’un cenazesi, askerlerin omuzunda top otomobiline kadar taşındı. Burada şehit annesi Arduç, “O dağlar yıkılsın inşallah. Benim çocuğumu mahvettiler. Bir adedim benim, hoş yavrum, benim yavrum daha küçüktü. Bir adedim keşke ölseydim” diyerek feryat etti.

“Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganlarıyla taşınan şehit Arduç’un cenazesi, Hava Şehitliği’nde toprağa verildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.