Eski Ülkü Ocakları Başkanı’ndan Millet İttifakı Liderlerine “Suikast” Uyarısı

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Alaattin Aldemir, seçim süresince Millet İttifakı liderlerinin can güvenliğine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Aldemir ayrıca bir mafya grubunun CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na hamle yapabileceği yönünde duyumlar aldığını dile getirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Ocak’ta partisinin grup toplantısında kendisine suikast ihbarları geldiğini duyurmuştu.

Halk TV’den İsmail Küçükkaya’ya konuşan eski Ülkü Ocakları Başkanı Aldemir, kendisine Millet İttifakı liderlerine yönelik hamle yapılabileceğine ilişkin ‘duyum’ geldiğini söyledi.

“Bir mafya grubu üzerinden Kılıçdaroğlu’na hamle yapılacağıyla ilgili duyumlarım var. Devlet görevlilerini göreve çağırıyorum.”

Aldemir’in programda yaptığı açıklamalardan öne çıkan bölümler şöyle:

“Diyorlar ki ‘Sandık güvenliği’. Sandık güvenliğinden önce millet ittifakını oluşturan liderlerin can güvenliği…

Bir mafya grubu üzerinden Kılıçdaroğlu’na hamle yapılacağıyla ilgili duyumlarım var. Devlet görevlilerini göreve çağırıyorum. Hepsi ortağı olur bu işin. Genel başkana haber vermeden ben bunu sizinle paylaşıyorum. 

Bir mafya grubunun üzerinden, Sinan’a (öldürülen eski Ülkü Ocakları başkanı Sinan Ateş) yaptıkları gibi bir uyuşturucu grubu üzerinden bir şeyler duyuyorum liderlere yönelik, sakın ha. Sakın ha. Bu ateş hepimizi yakar. Çok açık söylüyorum.”

MHP’ye bağlı Ülkü Ocakları’nın eski başkanı Sinan Ateş, 30 Aralık’ta Ankara’nın Çankaya ilçesinde motosikletli iki kişinin silahlı saldırısına uğramış ve hayatını kaybetmişti. Cinayetle ilgili soruşturma MHP’li isimlere uzanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir