Emre Kocadağ: En yeterli isimleri takımımıza katacağız

Posted by

Spor Toto Harika Lig 2022-2023 dönemi fikstürü Riva Hasan Doğan Ulusal Gruplar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde çekilirken, kura çekiminin akabinde Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, Genel Sekreter Mehtap Mutluşan Ferah ile TFF ve UEFA Bağlantılarından Sorumlu Futbol AŞ İdare Heyeti Üyesi Kemal Erdoğan, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Emre Kocadağ, yeni dönemin güzel olmasını dilerken, “Fair-playin hakim olduğu, saha içinin konuşulduğu, rekabetin hakim olduğu bir dönem olur. 19 grup çaba edecek. Her ekibin kendisine nazaran bir hazırlığı ve yapılanması var. 19 ekip içinde 1 şampiyon çıkacak ve biz de şampiyonluk için en yeterli grubu kurmak istiyoruz. İnşallah hazırlıklarımızı tamamlayacağız ve bu dönem şampiyon olmak için elimizden geleni yapacağız. İnşallah hoşlukların konuşulduğu bir lig olur. Geçen sene hakem yanılgılarından çok canımız yandı. Yeni bir federasyon var, çok hoş bir güç ve yenilikler var. Umarım geçen yılki yanılgıların önüne geçer bu idare. Hakem kusurlarından çok saha içi rekabetin ön plana çıktığı bir dönem temenni ediyoruz” tabirlerini kullandı.

“GÖRÜŞTÜĞÜMÜZ OYUNCULARIN İSTEYENLERİ ÇOK”

Beşiktaş olarak transferde tevazuyu elden bırakmadıklarını tabir eden Kocadağ, “Beşiktaş olarak tevazuyu elden bırakmıyoruz ancak tezimizi da ortaya koymamız lazım. Şampiyonluk hedefleyen bir grup ortaya çıkarmak istiyoruz. Taraftarımız da bize güveniyor. Geçmiş devirde de transfer süreçlerinde başarılı işler yaptığımızı düşünüyorum. Geçen sene sonuç olarak başarılı olamasak da transfer sürecinde başarılı olduk. En uygun isimleri, teknik grubun isteği doğrultusunda getireceğiz. Olağan ki pazarlıklar uzun sürüyor. Konuştuğumuz oyuncular, kolay oyuncular değil, Avrupa’da birçok isteyeni olan transferi güç oyuncular. Bu mevzuda taraftarlarımız bize güvensin” açıklamasını yaptı.

Beşiktaş Genel Sekreteri Mehtap Mutluşan Ferah, Beşiktaş’ın 120. yılı ve Cumhuriyetin de 100. yılı olduğunu söz ederek, “İnşallah hoş bir dönem geçirip taraftarlarımıza şampiyonluk ikram etmek istiyoruz. Geçen sene makûs bir kura çekmiştik, inşallah bu yılki hoş bir kura olur. Güzel olsun” dedi. Son olarak konuşan Kemal Erdoğan ise “Bütün ekiplere güzel olsun. Sakatlıkların olmadığı, liderimizin ve federasyon liderinin da tabir ettiği üzere, alandaki pak ve adil futbolun ortaya çıktığı bir dönem olsun. En büyük temennimiz hakemlerin en az konuşulduğu dönem olması. Hak eden kazansın ve adil futbol olsun, maç lütfen alanda oynansın” açıklamasını yaptı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.