Elon Musk, Twitter işçisi ile birinci toplantısını yaptı

Posted by

Geçtiğimiz haftalarda  Elon Musk, toplumsal medya platformu Twitter’ı 44 milyar dolara satın alacağını açıklamış ve Twitter da bu teklifi kabul etmişti.

Ardından Elon Musk, Twitter’da çok fazla bot olduğunu argüman ederek satın alma sürecini askıya aldığını duyurmuştu.

İlk toplantısını yaptı

AA’da yer alan habere nazaran Musk, New Yor Times’ın tanıklık ettiği çevrim içi toplantıda, Twitter çalışanları ile birinci kere toplantı yaparak kendine yöneltilen soruları cevaplarken, “Twitter’ın gerçekliğin tabiatını daha uygun anladığımız, uzun ömürlü bir medeniyete katkıda bulunmasını istiyorum.” dedi.

ABD’li iş insanı Musk, Twitter’ın Baş Pazarlama Sorumlusu Leslie Berland tarafından yönetilen sohbette, toplumsal medya platformunun üye sayısını, mevcut sayısının yaklaşık 4 katı olan 1 milyarın üzerine çıkarmak istediğine değindi.

Şirketin 8 bin civarındaki çalışanına açık olan görüşmede, “Twitter’in sahibi olacakmış üzere davranan” Musk; söz özgürlüğü, işten çıkarma şartları ve şirketle ilgili planları hakkındaki soruları yanıtladı.

Dünyanın en varlıklı iş insanları ortasında bulunan Musk, toplumsal medya platformuyla daha evvel vardığı ön muahedeyi tamamlayıp tamamlamayacağı konusuna değinmezken, Twitter’a hizmet için büyük planları olduğundan bahsetti.

Twitter’da 98 milyondan fazla takipçisi olan Musk, uzun vakittir şirketin potansiyelinin gereğince kullanılmadığına inandığını söyledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.