Çeşme’de nüfus 1 milyona dayandı! Plajlar doldu taştı

Posted by

İzmir Çeşme’de Kurban Bayramı’nın ikinci gününde de tatilci akını yaşanıyor. Nüfusu 1 milyona dayanan ilçede şiddetli rüzgara karşın vatandaşlar denize girmeye devam etti. Çeşme’nin en ünlü plajlarından Ilıca’da yaşanan yoğunluk havadan da görüntülendi.

İzmir’in Çeşme ilçesinde bayram yoğunluğu yaşanıyor. Arife gününden itibaren ilçeye gitmeye başlayan tatilciler, bölgedeki otelleri yüzde 90 oranında doldurdu.

Yerleşik nüfusu 40 bin olan Çeşme’nin nüfusu bayramın ikinci günü ise 1 milyona yaklaştı.

Çeşme’nin en ünlü plajlarından biri olan Ilıca Plajı’nda da yaşanan nüfus yoğunluğu göze çarptı. 3 kilometrelik şeridi olan plaja giden vatandaşlar, kumsalları hıncahınç doldurdu.

Rüzgarın da vakit zaman şiddetini artırdığı plajda kimi vatandaşlar yüzerek vakit geçirirken, kimileri da güneşlenmeyi tercih etti.

Tatil için Çeşme’ye giden Ramazan Kavkaç isimli vatandaş, “Burada birinci günümüz. Çok hoş ve dolu dolu geçiyor. Gezilecek yerler var, denizi çok hoş. Rüzgar var fakat bizi etkilemiyor” dedi.

Sezer Demir ise, “Buraya birinci defa geliyorum. Çok hoş bir yer. Kalabalık fakat bizim için sorun değil. Daha çok aileler var, ortam güzel” diye konuştu. (İHA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.