Bomba iddia! Akşener’in 6’lı Masa’yı dağıttığı açıklama GİK üyeleriyle paylaşılmadı mı?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in; 6’lı Masa’daki 5 partinin cumhurbaşkanı adaylığı için Kemal Kılıçdaroğlu’nun adında mutabık kaldıklarını ve buna karşı çıktıklarını açıklaması siyasette deprem yarattı.

MASAYA DÖNMEK İÇİN ŞART KOŞTU

Bugün İYİ Parti dışındaki 6’lı Masa liderleri bir araya gelerek Kılıçdaroğlu’nun adaylığını açıklayacak. Akşener ise masaya dönmesinin tek yolu olduğunu belirtip, “Bu seçimi kazanmak istiyorsak İmamoğlu ya da Mansur Yavaş ile yola çıkmalıyız’ dedim. Kılıçdaroğlu, milletin bu isteğini kabul ederse gurur yapmadan, hiçbir şey olmamış gibi o masaya geri dönerim” ifadelerini kullandı.

KONUŞMAYI KİM HAZIRLADI?

Oldukça sert ifadeler kullanarak 6’lı Masa’ya ve Kılıçdaroğlu’nun adaylığına rest çeken Akşener’in üslubu da alınan karar kadar kamuoyunda şok etkisi yarattı. Akşener açıklama yapmadan önce Genel İdare Kurulu’nu topladı. Bu toplantıya girerken iddiaya göre İYİ Parti liderinin cebince bir olumlu bir de olumsuz karara göre yazılan metin vardı. GİK üyeleri 45 dakika içerisinde masadan kalkılmasını oyladı. İddiaya göre sadece Bahadır Erdem Kılıçdaroğlu’nun adaylığına olumlu baktı. Ancak Akşener toplantıdan çıkıp kameralar karşısına geçerek tarihe geçen konuşmasını gerçekleştirdi. İsmail Saymaz’ın haberine göre Akşener’in okuduğu metin GİK üyeleriyle önceden paylaşılmadı; hatta partililer “O metni kim yazdı?” diye birbirine sormaya başladı.

AKŞENER NE DEMİŞTİ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir