Bakırköy’de personel kılığında gelen hırsızlar, ‘bizi işveren gönderdi’ deyip gereç çaldı

Posted by

İstanbul’un Bakırköy ilçesine bağlı Zuhuratbaba Mahallesi’nde, cumartesi günü sabah saatlerinde, argümana nazaran çalışmaların sürdüğü inşaat alanına hırsızlık yapmak için emekçi kılığında gelen baretli ve yelekli 4 kişi, plakası alınamayan panelvan minibüs ile gereçlerin olduğu alana yanaştı.

İnşaat bekçisine “Bizi işveren gönderdi” diyen şüpheliler, gereç alacaklarını söylediğinde bekçi durumu yetkiliye haber vermek için bölgeden ayrıldı.

Durumu fırsat bilen şahıslar, inşaat materyallerini minibüse doldurdu.

İşçiler, minibüsün peşinden koştu

DHA’nın haberine nazaran; bekçinin haber verdiği yetkili işçi, gelenlerin hırsız olduğunu fark ederek yanlarına giderken, minibüs süratle inşaattan kaçtı. İnşaattaki personeller minibüsü koşarak durdurmaya çalışsa da başarılı olamadı. İhbar üzerine bölgeye, polis takımları sevk edildi.

Ekipler, şüphelilerin kaçtığı istikamette geniş çaplı araştırma başlattı. Ayrıyeten, polis grupları inşaat alanının güvenlik kamera imgelerini de inceleme altına aldı.

“Çaldıkları materyal kolon üretiminde kullanılan tahtadır”

İnşaatın bekçisi Eşref Tektaş, “Sabah 06.40 sıralarında buraya gelerek arkadaşa, ‘Bizi işveren gönderdi’ demiş. Bekçi de yetkilinin yanına gitmiş, bunlar bu sırada gereçleri yüklemişler. Arkadaş ‘Bunlar hırsız, bu saatte personel gelmez’ demiş. Bu sırada gereçleri almışlar, kaçmışlar. Baret var, yelek var, üzerlerinde maskeleri varmış. Çaldıkları gereç kolon üretiminde kullanılan tahtadır, 15 adet çalmışlar. Farkına varmışlar lakin bunlar kaçmışlar.” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.