Bakan Soylu ‘tarihimizin en kirli pazarlığını yapıyor’ diyerek duyurdu: Kılıçdaroğlu ve avanesine Allah fırsat vermesin

Posted by

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’un Maltepe ilçesinde düzenlenen Yeni Periyotta AB ve Türkiye toplantısında, “Terörle Gayret Yasası, memleketler arası hukuk normlarına nazaran yine şekillendirilmelidir.” açıklamasında bulundu.

BAKAN SOYLU’DAN KILIÇDAROĞLU’NA: ALLAH FIRSAT VERMESİN

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP önderinin kelamlarına, yaptığı yazılı açıklamayla reaksiyon gösterdi.

CHP önderini ‘tarihimizin en kirli pazarlığını yapıyor’ diyerek gaye alan Soylu, “Kılıçdaroğlu ve avanesine Allah fırsat vermesin. Teröre karşı “eli kolu bağlı bir devlet” istiyorlar.” dedi.

“KILIÇDAROĞLU YALNIZCA KOLTUK TÜRKİYE’Yİ PAZARLIK MATERYALİ YAPMIŞTI”

Bakan Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu sözlere yer verdi:

“Allah fırsat vermesin!

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Maltepe’de düzenlenen “Yeni Devirde AB ve Türkiye” Toplantısında: “Terörle Gayret Yasası, milletlerarası hukuk normlarına nazaran yine şekillendirilmelidir.” açıklamasında bulunmuştur.

1. 3713 sayılı mevcut Terörle Gayret Yasası milletlerarası hukuk normlarına uygundur. Bunun aksini söylemek, mevcut maddeyi yok saymak yahut bugüne kadar bu yasa çerçevesinde yapılan süreçleri kararsız saymak manasına gelmektedir. Bu hal ve anlayış, tam da terör odakları ile onların sahiplerinin isteyip de bulamadığı bir durumdur.

2. AB Vize Serbestisi görüşmeleri kapsamında AB tarafı, Ülkemizden Terörle Gayret Yasasında bir kaç unsurda düzenleme talep etmiş, fakat Türkiye’nin karşı karşıya bulunduğu terör tehdidi ve hudut bölgelerimizdeki istikrarsız çatışma ortamları dikkate alınarak, bu mevzuda mevcut uygulamanın devamındaki tavrımız muhataplarımıza açık bir halde iletilmiştir.

3. Ülkemizin ulusal menfaatleri düşünülmeden, mevcut terör risklerimiz ve hudut coğrafyalarda yaşanan istikrarsız ortam dikkate alınmadan, hiçbir stratejik kıymetlendirme yapılmadan, yalnızca mavi boncuk dağıtmak ve beklenti içerisinde olduğu odaklardan takviye alabilmek ismine yapılmış bu bahtsız açıklamanın, bedeller ödenerek muvaffakiyet ile yürütülen Türkiye’nin terörle gayretine hiçbir katkısı yoktur.

4. Ayrıyeten bu açıklamanın terör odaklarını nasıl sevindirdiğini Milletimiz görmekte, yüksek feraseti ile kıymetlendirmek üzere çok düzgün takip etmektedir.

Kılıçdaroğlu bugünkü açıklamasıyla; İngiltere, Almanya, Fransa üzere birçok ülkede toplumsal olaylardan toplumsal medyaya, terör olaylarından mali kabahatlere kadar yeni alınan ve sıkılaştırılan yasal önlemlerden bihaber olduğunu bir sefer daha göstermiştir.

Yalnızca koltuk için Türkiye’yi, terörle gayretimizi; huzur ve güvenlik ortamını hiç düşünmeden büyükelçiler üzerinden açık çek vererek pazarlık materyali yapmıştır.

Terörle gayretimizi hukuksuz ithamına alet etmesi, Şehitlerimize ve Milletimize haksızlıktır, kahraman güvenlik güçlerimize iftiradır.

Terörle çaba yasasını değiştirmeyi teklif edenler;

(Terör koridorunu PKK/PYD’ye teslim etmek, Başta PKK olmak üzere terör örgütlerine yurt içerisinde dokunulmazlık vermek, meşruiyet sağlamak, °Siyaset, sivil toplum, belediye dahil birçok alanda terör hakimiyeti kurmak, ()Teröre karşı “eli kolu bağlı bir devlet” istemektedirler. Allah bunlara fırsat vermesin…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.