AVM’lerde ziyaretçi sayısı 5 milyona yükseldi

Posted by

Koronavirüste aşı çalışmalarının tesiri ile azalan olay sayıları,  önlemlerinin gevşetilmesini beraberinde getirdi.

Sokağa çıkma kısıtlamaları, maske kullanım zorunluğuğu ve alışveriş merkezlerine getirilen saat kısıtlamalarının kaldırılması ile mağazalar tekrar dolmaya başladı.

Kısıtlamaların kalkmasından bu yana AVM’lerdeki müşteri sayısının artması, iş yeri sahiplerinin yüzünü güldürdü.

AA’nın haberine nazaran; hususa ait değerlendirmeler yapanTürkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu İdare Şurası Lideri Alp Başkan Özpamukçu, ülkedeki 441 Alışveriş Merkezinde salgın öncesi günlük ortalama ziyaretçi sayısının 6,5-7 milyon civarında olduğunu belirtti.

Günlük 5 milyon ziyaretçi sayısına ulaşıldı

Salgın devrinde ise bu sayının ortalama 650 bin civarında seyrettiğini söyleyen Özpamukçu, önlemlerinin kaldırılmasıyla birlikte AVM’lerde yine günlük 5 milyon ziyaretçi sayısına ulaşıldığını belirterek şu sözleri kullandı:

“Şu anda müşteri sayılarında 2019’ları yakalamak üzereyiz, pandemi öncesine yeni yeni geliyor üzereyiz. Doğal ki ekonomik daralma müşteri sayılarını biraz vuracaktır ancak bu sene artık bunu geride bırakacağımızı düşünüyorum.”

Özpamukçu, eylül, ekim ve kasım aylarının son durumu görmek açısından belirleyici olacağını, sürecin şu an için sağlıklı ilerlediğini kaydetti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.