Atatürk posterlerini yırttılar

Posted by

İstanbul’da billboardlardaki Atatürk posterleri iki kişi tarafından yırtıldı. Öğrenciler ile posteri yırtanlar ortasında tartışma yaşandı.

Olay, Avcılar ilçesindeki Havuz Meydanı’nda yaşandı. Cadde üzerindeki billboardlardaki Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının posterleri iki kişi tarafından çekilerek yırtıldı.

“ELİMİZ ÇARPTI”

Bu sırada yoldan geçen lise öğrencileri Ahmet Gülhan ile Eyüp Yıldırım, posterleri yırtanlara  reaksiyon gösterdi. Posterleri yırtanlar ise  “Elimiz çarptı” cevabını verdi. Öğrenciler ile posteri yırtanlar ortasında tartışma yaşandı.

KOŞARAK KAÇTILAR

Yoldan geçenlerin ayırması üzerine posterleri yırtan şahıslar koşarak kaçtı. İhbar üzerine Avcılar Emniyet Müdürlüğü Devriye Gruplar Amirliği ile Güvenlik Ofis Amirliği grupları kısa müddette olay yerine geldi.

Ahmet Gülhan ile Eyüp Yıldırım, posterleri yırtanlara müdahale etti.

Polis grupları bölgedeki güvenlik kamera kayıtlarını tek tek inceleyerek Atatürk posterlerini yırtıp kaçtıkları tez edilen şüphelileri tespit ederek yakalamak için kapsamlı çalışma başlattı. Belediye yetkilileri de yırtılan posterlerin kısa müddet içerisinde yenileri ile değiştirileceğini söyledi. (DHA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.