AKP’li Melih Gökçek Ankapark’taki 801 milyon doları unuttu; Mansur Yavaş’ı amaç aldı

Posted by

AKP’li Melih Gökçek periyodunda Atatürk Orman Çiftliği toprağı üzerine kurulan Ankapark’ın tahliyesi için açılan davada geçen haftalarda karar çıktı. Mahkeme, Ankapark’ın tahliyesine ve işletmenin Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesine karar verdi.

Bu durum üzerine Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, Ankapark’ın kapılarının tüm yurttaşlara açtı.

Gökçek, tv100’de yayınlanan Taksim Meydanı programına bağlanarak ABB Lideri Mansur Yavaş’ın Ankapark’a ait açıklamalarına cevap verdi. 

“PERİŞAN ETTİ”

ABB’ye devrilen Ankapark’ın maliyetinin 801 milyon dolar olduğu istikametindeki tabirlerin gerçeği yansıtmadığını savunan Gökçek, “Ben orayı yaptım, çalışır vaziyette teslim ettim. Lakin kabiliyetsiz bir Mustafa Tuna, vizyonsuz bir Mansur Yavaş orayı perişan etti” dedi.

Gökçek, şu tabirleri kullandı: 

“801 milyon dolar lafı külliyen palavradır. Ankapark 400-450 milyon dolara mâl oldu. 

Ben kaç kere Mansur Yavaş’ı davet edip ‘Gel televizyonda bu para problemini tartışalım, millete palavra yanlış bilgiler verme’ dedim. Lakin adam kaçıyor. Buranın tek sorumlusu yok. Burada birinci cinayeti işleyen Mustafa Tuna’dır. Burayı tahrip eden Mansur Yavaş idaresidir.

Buradan çalınan malların büyük bir ekseriyetini içerideki vazifeliler yaptı. Bu dinozor 15 gün evvel sağlamdı. Bu dinozoru Mansur Bey’in taraftarları parçaladı.

Mansur Yavaş burayı çalıştırtmaz. Zira çalıştırtırsa AK Parti’ye müellif, Melih Gökçek’e müellif.

Ben belediye lideri olsam yoksul fukarayı buraya ücretsiz sokarım. Ben belediye lideri adayı olsaydım, her gün oraya 5 bin yoksul fukara çocuğun oraya fiyatsız gireceğini temin edeceğimi söyleyecektim. Etrafımdaki herkes bilir bunu söylediğimi.

Ben orayı yaptım, çalışır vaziyette teslim ettim. Lakin kabiliyetsiz bir Mustafa Tuna, vizyonsuz bir Mansur Yavaş orayı perişan etti”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.