Aile Bakanlığı en az 60 KPSS puan ile işçi aradığını açıkladı! Müracaat için son 5 gün…

Posted by

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B hususu kapsamında 25 kontratlı işçi alımı yapacağını açıkladı. Türkiye’nin farklı vilayetlerinde görevlendirilecek olan adaylardan en az 60 ve üzeri KPSS puan koşulu aranıyor. Müracaat sonrası imtihana katılmaya hak kazanan adaylar, imtihanın yeri, günü ve saatine ait bilgileri Bakanlığın resmi internet sayfasında (www.aile.gov.tr) ve Meslek Kapısı İşe Alım Platformunda (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden görüntüleyebilecek. İşte müracaat ayrıntıları…

Müracaatlar Ne Vakit Sona Erecek?

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı işaret lisanı tercümanı alımı müracaatları 6 Haziran 2022 tarihinde başlayıp 10 Haziran 2022 tarihinde sona erecek. 

Adaylar e-Devlet üzerinden Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı – Meslek Kapısı, Kamu İşe Alım ve Meslek Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak müracaatlarını online olarak tamamlayabilecek. 

MÜRACAAT EKRANI

Gerekli Evraklar Neler?

a) Bir adet vesikalık fotoğraf, (Sistem kimlik dokümanındaki fotoğrafı getirecektir. Fotoğrafı bulunmayanlar ise müracaat sırasında sisteme yüklenecek vesikalık fotoğrafın son 6 ay içinde, yüz büsbütün görünür biçimde ön cepheden çekilmiş ve adayın çarçabuk tanınmasına imkân verecek nitelikte olması gerekmektedir. )

b) Meslek Kapısı, Kamu İşe Alım ve Meslek Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden yapılan müracaat formu (Sözlü imtihana katılacak adayın Müracaat formunun çıktısı ıslak imzalı bir biçimde kelamlı imtihan günü yanlarında getirmeleri gerekmektedir.)

c) İşaret lisanı bildiğini gösterir doküman yahut sertifikası Meslek Kapısı, Kamu İşe Alım ve Meslek Kapısı üzerinden sisteme yüklenecektir.

ç) Adres bildirimi, sıhhat durumları, isimli sicil ve askerlik durumlarına ait beyanları.

Müracaat Koşulları Neler?

a) 657 sayılı Kanunun 48 inci unsurunun birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,

b) Son müracaat tarihi itibariyle Yükseköğretim kurumlarından en az lisans seviyesinde mezun olmak.

c) Rastgele bir toplumsal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık yahut malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,

ç) 65 yaşını bitirmemiş olmak, lik Tarz ve Asılların Belirlenmesine Ait Yönetmelik kapsamında alınmış işaret lisanı tercümanlığı yapacak düzeyde işaret lisanı bildiğini gösterir doküman yahut sertifika sahibi olmak.

e) 657 sayılı Kanunun 4/B unsuru kapsamında kontratlı işçi konumunda vazife yapmakta iken, hizmet kontratı asıllarına ters hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca kontratının feshedilmesi yahut kontrat devri içinde mukaveleyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının kontratlı işçi konumlarında yine istihdam edilemez. (

Kısmi vakitli yahut proje mühleti ile sonlu çalışanlar, tahsil durumu itibariyle ihraz edilen kontratlı bir unvana ait bir konuma atanmak suretiyle unvan değişikliği yapanlar ile eş yahut sıhhat durumu nedeniyle yer değişikliği talebinde bulunmakla bir arada; geçiş yapacağı hizmet ünitesi bulunmaması, ünite bulunmakla birlikte o ünitede tıpkı unvan ve niteliği haiz boş konum bulunmaması yahut en az bir yıllık fiili çalışma kaidesini karşılayamaması nedenlerinden rastgele birine bağlı olarak yer değişikliği yapamayanlar bir yıllık bekleme mühletine tabi değildir)

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.