Ahmet Ağaoğlu’ndan transfer mesajı! “Alternatifimiz yok”

Posted by

Spor Toto Muhteşem Lig’de Ümraniyespor’u deplasmanda 1-0 mağlup eden Trabzonspor’da karşılaşmanın akabinde Lider Ahmet Ağaoğlu basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Sıkıntı maç olduğunu belirten Ağaoğlu, “Bu havalarda maç trafiği ağır, üst üste oynana maçlar. Sakatlıklar da yakamızı bırakmıyor. Dorukhan eklendi son olarak. Maçtan fazla Dorukhan’ın sakatlığı en büyük zahmet. Her şeye karşın alınan 3 puan değerliydi. Kaybedilen Antalya maçı, berabere biten Galatasaray maçından sonra 3 puanla devam etmek değerliydi. 3 puan aldığımız için memnunuz. 1 sene içerisinde o bölgede Serkan, Perez ve Dorukhan sakatlandı. Hakikaten büyük badire. Ertuğrul Başkan’a iş düşüyor, zira o bölgeye adam bulmak zorunda. Sakatlıktan ötürü yahut ileriki haftalarda muhtaçlıktan ötürü transfer gündeme gelebilir. O bölgede çok sakat verdik, alternatif oyuncumuz yok. Bir tek Larssen kaldı orada. O bölgeye alternatif transfer acil olarak gündeme gelebilir” açıklamasında bulundu.

“Futbolu getirmiş olduğumuz noktadan, olması gereken noktaya taşıyacak olan bizleriz”

Türkiye Futbol Federasyonu’na yapılan silahlı taarruz ile alakalı konuşan Ahmet Ağaoğlu, “65 yaşındayım, 35 yıldır ileti vermeye çalışıyoruz, sağduyu diyoruz lakin futbolun gelmiş olduğu nokta ortada. Kazanmak için her şeyin mubah olduğu niyetiyle hareket eden ve o doğrultuda algının üretildiği bir ortamdayız. 25 yıldır futbolu olması gereken yerden alıp farklı noktaya getirdik. Avrupa kupalarında neden bu kadar az ekip var dedik. Futbolda muvaffakiyete giden yolda her şey mubahtır niyetiyle yapmış olduğumu uygulamalar, tutum ve tavır bu noktaya taşıdı. Topluluklar ortası gerginlik çizgi safhada. Olayın neden gerçekleştiğini bilmiyoruz lakin bu düşündüğümüz şey değildir, sıradan isimli olaydır diye düşünüyoruz. Lider ve idare heyeti odasına isabet edince birebir kanıda ısrarcı olamıyorum. Futbolu getirmiş olduğumuz noktadan, olması gerektiği noktaya taşıyacak olanlar bizleriz. Sorumluluk bize ilişkin. Kimse kendini sağa sola atmasın. Gelmiş olduğumuz noktada herkes hisse sahibidir. Biraz aklımızı başımıza almamız lazım. Avrupa’daki durumumuz hiç düzgün değil. Puanlamaya baktığınız vakit Sırbistan Ligi’nde şampiyon, önümüzdeki sene Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılacak. Bizde bir ekibimiz 2 eleme ve 1 play-off oynamak zorunda. İçinde bulunduğumuz tabloyu en düzgün anlatan durum bu” diye konuştu.

Ahmet Ağaoğlu konuşmasının akabinde etraftaki taraftarların Arjantinli yıldız futbolcu Lionel Messi’nin kadroya ne vakit geleceği sorularına ise gülümseyerek karşılık verdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.